Tematy prac I etapu na XLVI Olimpiadę Geograficzną

Publikujemy tematy prac zawodów I stopnia XLVI OG, które będą obowiązywały w przypadku powierzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Polskiemu Towarzystwu Geograficznemu organizacji Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2019/2020. Rozstrzygnięcie konkursu na organizatora Olimpiady spodziewane jest w drugiej połowie czerwca br. Polskie Towarzystwo Geograficzne, po rozstrzygnięciu konkursu i warunków powierzenia organizacji Olimpiady, potwierdzi tematy i formę przeprowadzenia zawodów I stopnia.

Uczniowie będą pisać prace na temat wybrany spośród podanych:

A. Wpływ inwestycji transportowej na jakość życia w wybranej jednostce samorządu terytorialnego w Polsce
B. Krajobraz miejscowości X jako zapis działalności człowieka w środowisku przyrodniczym
C. Rzeźba terenu a organizacja przestrzeni wybranej jednostki osadniczej
D. Porównanie funkcji i struktury morfologicznej obszarów wiejskich w dwóch wybranych gminach w Polsce

Zachęcamy do udziału!