Medale na Baltic iGeo w Suwałkach

Zawody VII Baltic iGeo w Suwałkach dobiegły końca. Na ceremonii zakończenia medale otrzymało 17 najlepszych zawodników. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Mateusz Piotrowicz (III LO w Gdyni). Trzy kolejne miejsca i złote medale otrzymali reprezentanci Rosji. Galeria zdjęć: LINK

VII Baltic iGeo to pierwsza edycja tego konkursu w Polsce, odbyła się w dniach 27 czerwca – 1 lipca 2021. Gospodarzem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W zmaganiach brały udział reprezentacje Estonii, Łotwy, Rosji oraz Polski.

W czasie czterodniowych zawodów, olimpijczycy rozwiązywali testy pisemne, brali udział w zawodach terenowych i odpowiadali na pytania w quizie multimedialnym. Poza zmaganiami geograficznymi, była okazja do poznania Suwalszczyzny: uczniowie zwiedzali Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy  oraz centrum Suwałk.

Polscy zawodnicy zdobyli również 4 srebrne medale (Piotr Zatwarnicki, Kajetan Rożej, Jan Machalski, Mateusz Tomiczek) oraz 2 brązowe (Szymon Kłapiński, Artur Szlęzak). Szczegółowe wyniki na http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/baltic-igeo/

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!