Wyniki obozu kwalifikacyjnego na zawody międzynarodowe

W dniach 26-28 maja najwyżej sklasyfikowani laureaci XLIX OG rywalizowali w Warszawie o powołanie do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe. Odbyły się zawody pisemne, terenowe oraz quiz multimedialny w języku angielskim.

Zakończenie zawodów odbyło się na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. W XIX iGeo w Indonezji udział wezmą:

• Aniela Pimpicka (XIV LO w Warszawie)
  • Nikodem Doroba (I LO w Łodzi),
  • Jan Kwiatkowski (XIV LO w Warszawie),
  • Maciej Jankowski (I LO w Oleśnie).

Rezerwowym uczestnikiem został Jakub Pańczak (III LO w Rzeszowie).

Poza pierwszą piątką, w zawodach IX Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej na Łotwie i Estonii będą rywalizować:

• Jacek Jędraszko (II LO w Warszawie)
  • Mateusz Orleański (LO nr III we Wrocławiu)
  • Jakub Cieślik (III LO w Katowicach).

W zawodach brali udział również Ksawery Stankiewicz (VIII LO w Warszawie), Łukasz Baran (LO KTK w Bielsku-Białej), Aleksander Zdrojowy (II LO w Warszawie), Dominik Szymkowicz (I LO w Nysie) i Krzysztof Kaczmarek (II LO w Rybniku).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na zawodach międzynarodowych!