Wyniki obozu kwalifikacyjnego na zawody międzynarodowe

W dniach 24-26 maja w Warszawie odbył się obóz kwalifikacyjny na zawody międzynarodowe. Spośród 13 uczestników, wyłoniona została reprezentacja Polski na XX Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Dublinie oraz X Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Toruniu.

Uczniowie rozwiązywali testy pisemne, pracowali w terenie oraz zmierzyli się z testem multimedialnym. Całe zawody przeprowadzone były w języku angielskim. Poza częścią testową, uczestnicy zwiedzili Warszawę – byli między innymi na Osiedlu Przyjaźń i oglądali panoramę miasta z tarasu Varso Tower.

Polskę na XX iGeo w Irlandii reprezentować będą:

• Jacek Jędraszko, uczeń III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie,
  • Karol Kurzynoga, uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi,
  • Jakub Cieślik, uczeń III klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach,
  • Eryk Bednarczuk, uczeń III klasy XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Drużynę gospodarzy na X Baltic iGeo w Toruniu uzupełnią (poza wyżej wymienionymi):

• Paweł Stolarczyk, uczeń III klasy XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie (rezerwowy na iGeo),
  • Jarosław Augustyniak, uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach,
  • Jakub Śmierciak, uczeń III klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu,
  • Bogusz Pańczak, uczeń I klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!