Trzy medale na iGeo 2024 w Irlandii

Jacek Jędraszko (II LO w Warszawie)  oraz Eryk Bednarczuk (XXVII LO w Warszawie) zdobyli srebrne medale na zawodach XX Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej w Irlandii. Brązowy medal wywalczył natomiast Jakub Cieślik (III LO w Katowicach). Polscy medaliści uplasowali się na odpowiednio 18., 34. i 53. miejscu, rywalizując wśród 183 uczestników z 46 krajów. Polskę reprezentował również Karol Kurzynoga  (I LO w Łodzi).

Zawody odbyły się w dniach 19-24 sierpnia 2024. Składały się z części pisemnej, terenowej oraz quizu multimedialnego. Poza rywalizacją, uczniowie mieli okazję zwiedzić okolice Dublina i poznać kulturę Irlandii i innych państw uczestniczących w zawodach. Uczestniczyli również w otwarciu XXXV Kongresu Międzynarodowej Unii Geograficznej. Po wręczeniu medali odbyła się część terenowa, które zostały przeprowadzone m.in. na klifach Moheru, rejonie gór Wicklow (znanego jako ogród Irlandii) i geoparku Burren.

Indywidualnym zwycięzcą został reprezentant Rumunii, a najlepszą drużyną – Stany Zjednoczone.